| +371 67242470 | +371 22007796 | [email protected]
Implantoloģija

Implantoloģija

Zobu implanti

Implants ir mākslīga zoba sakne. To izmanto gadījumos, kad zobs ir zaudēts un pacients vēlas atjaunot ar neizņemamu protēzi, kas maksimāli atjaunotu zoba dabisko izskatu un darbību. Implanti ir veidoti no titāna, tiem neveidojas kariess, un tie laika gaitā nebojājas.

Kad nepieciešami zobu implanti

Zobu implanti tiek ievietoti ar mērķi izveidot jaunu, funkcionālu zobu vietā, kur kāda iemesla dēļ īstais zobs ir zaudēts. Biežākie zobu zaudēšanas cēloņi:

  • zobu sakņu iekaisums, kā dēļ nav iespējams atjaunot esošo zobu ar citām metodēm un to nepieciešams ekstrahēt;
  • zoba zaudēšana traumas rezultātā;
  • parodontoze, kas noārda kaulaudus, kā rezultātā īstie zobi sāk kustēties un izkrīt.

Būtiskākās zobu implantu tehnoloģijas priekšrocības, salīdzinot ar citām metodēm, ir tas, ka, ievietojot implantu, netiek skarti blakus esošie zobi, kā tas ir, piemēram, ievietojot tiltu.

Tehnoloģijas

Pamatā izšķir divas zobu implantu ievietošanas metodes – sadzijušā smaganā vai uzreiz pēc zoba ekstrakcijas.

Pirmais paņēmiens paredz, ka bojātais pacienta zobs tiek izrauts, kauls un smagana sadzīst, un pēc pāris mēnešiem tajā tiek ievietots implants. Kad tas ir ieaudzis, tam tiek pievienots zoba kronis estētiski saderīgā izskatā.

Otrais paņēmiens pēdējā laikā kļūst arvien populārāks. Tas paredz, ka nekavējoties pēc zoba ekstrakcijas tiek ievietos zoba implants ar slogošanai gatavu kroni. Tam ir vairākas būtiskas priekšrocības:

  • Viss tiek paveikts vienas procedūras laikā, sadarbojoties zobu ķirurgam un protēzistam.
  • Nenotiek kaulaudu zudums, kā tas ir gadījumā, ja ekstrakcijas vietai ļauj sadzīt tukšai.
  • Nekavējoties tiek slogota arī smagana, kas nozīmē, ka tā jaunajam zobam pieguls daudz labāk.
  • Pacients var doties mājup jau ar zobu mutē.

Svarīgi aspekti, ar ko saistīti zobu implanti

Uz implantiem var balstīties gan viens, gan vairāki zobi. Neizņemamām protēzēm, kas pamatā balstās uz implantiem, svarīga ir žokļu kaulaudu atjaunošana, jo:

  1.   Zobu implants ir mākslīga zoba sakne. Tā noturēs zoba kroni (redzamo zoba daļu) gan miera stāvoklī, gan pie visām košanas slodzēm.
  2.   Kaulaudiem ir jāapņem zobu implants tādā pašā apmērā kā zoba sakne. Lai zobu implants pilnvērtīgi iedzīvotos un kalpotu ilgstoši – 10 un pat vairāk gadus –, tam ir jānodrošina pietiekams kaula daudzums visos virzienos. Lai implants turētos stabili, tam ir nepieciešams atbalsts no visām četrām pusēm. Virsdaļā implantam ir jābūt kaulaudu apņemtam un balstītam vismaz 1,5 līdz 2 mm no katras puses.
  3.   Zoba kroņa/implanta proporcija ir 1:2, un tā vienmēr ir jāievēro. Mums vienmēr ir jāievēro dziļums un zobu implanta diametrs (D), kurā tas ir jāievieto kaulā. Katrs implants ir jānovieto tā, lai tas būtu zoba kroņa pamatnes centrā un tam būtu pietiekami kaulaudu vismaz 9 mm dziļumā un 5 mm platumā uz vienu zobu.
  4.   Zoba implantam ir jāsavienojas ar zoba kroni tajā kaula līmenī, kādā sākotnēji ir bijis veselais zobs.

Ar ko jārēķinās pacientiem, kam ievietoti zobu implanti

Lai arī implanti ir veidoti un sintētiskiem materiāliem un nebojājas, zobi jebkurā gadījumā ir rūpīgi jākopj, lai novērstu iespējamas smaganu veselības problēmas, ko rada, piemēram, aplikums.

Kvalitatīvi ievietoti zobu implanti ir izturīgi un precīzi replicē īsta zoba sajūtu mutē, līdz ar to veiksmīgas ārstēšanas gadījumā rezultāts ir gan vizuāli, gan funkcionāli nevainojams. Zobu implanti cenas ziņā ir viens no dārgākajiem, taču viennozīmīgi arī labākajiem risinājumiem zaudētu zobu aizvietošanai.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kas ir zobu implanti, atsauksmes par tiem, pieteikties konsultācijai, lai noskaidrotu, kādas ir jums pieejamās labākās iespējas trūkstošu zobu aizvietošanai ar implantu, piesakieties konsultācijai tūlīt.