| +371 67242470 | +371 22007796 | [email protected]
Ķirurģija

Ķirurģija

Kaulaudu atjaunošana un zobu ķirurģija

Žokļu kaulaudu atjaunošana, ko veic zobu ķirurgs, ir nepieciešama sejas un mutes dobuma funkcionālai un kosmētiskai atjaunošanai ar kvalitatīvām izņemamajām (platēm) vai neizņemamajām protēzēm (balstītām uz implantiem vai atlikušajiem zobiem). Zobu ķirurģija var nest būtiskus estētiskus un funkcionālus uzlabojumus un paildzināt jaunību.

Kā pazūd žokļa kauls?

Žokļu alveolārās daļas noārdīšanās ir vairāki iemesli:

  • ielaistas un neizārstētas parodontozes slimības gadījumā, kad baktērijas noēd saites un kaulu, kas notur zobu žoklī;
  • pie zobu ekstrakcijām (izraušanas), kur tiek pielietotas maigles (zobu stangas). Stangas parasti uzliek uz kaula malām, jo zobs ir ļoti gluds un tamdēļ slidens. Tādējādi tiek izrauts arī kauls zoba abās pusēs;
  • ja izņemtā zoba vieta netiek ilgu laiku atjaunota. Kaulaudi veido alveolu – ligzdu, kur zobs “sēž” kaulā. Kad zobs ir zudis, alveolai vairs nav pielietojuma un organisms to pamazām noārda;
  • ja tiek ilgstoši nēsātas izņemamās protēzes. No dabas zobi tiek noturēti kaulā. Plates spiež uz smaganām, kas nav domātas košanas slodzes nešanai. Smaganas mēģina “izmukt no spiediena”, spiežot uz kaulu, tādā veidā veicinot aktīvāku kaula noārdīšanos.

Žokļa kaulaudu funkcijas

  1. Lai izņemamas protezēšanas gadījumā platei būtu pietiekoša retensija (vieta, kur aizķerties aiz žokļa vai arī uz implantiem balstītām platēm, kad implants notur plati stabili vietā) un līdz ar to stabilitāte. Tas ir jo sevišķi nepieciešami apakšžokļa platēm. Gadījumā, ja apakšžokļa kauls ir pilnībā noārdījies, platei nav pie kā turēties un tā kustas visos virzienos. Vēl jo vairāk šo kustību pastiprina mēles, vaigu un lūpu saites, ko izmanto runājot, ēdot, pastāvīgi virzot mēli, lai norītu siekalas, smaidot. Zobu ķirurgs iesaka plati balstīt uz kaulā ievietotiem 2 implantiem. Tāpat ir svarīgi zināt, ka šo implantu ievietošanai nav vecuma ierobežojumu.
  2. Lai balstītu neizņemamās protēzes, kuru pamatu veido implanti un esošie zobi, jo implants ir mākslīga zoba sakne. Tā noturēs zoba kroni (redzamo zoba daļu) gan miera stāvoklī, gan pie košanas slodzes. Tas ir arī neatsverams atspaids pārliecinošam smaidam, kas var nākt atklāti no visas sirds.

Kaulaudiem ir jāapņem implants tādā pašā apmērā kā zoba sakne. Lai implants pilnvērtīgi iedzīvotos un kalpotu ilgstoši (10 un vairāk gadus) kā balsts, tam ir jānodrošina pietiekams kaula daudzums visos virzienos. Pie implanta virsdaļas tam ir jābūt kaulaudu apņemtam un balstītam vismaz 1,5 līdz 2 mm no katras puses.

III. Sejas apakšējās trešdaļas estētikai. Žokļa kauli un zobi notur lūpas un vaigus no iekrišanas un sakrunkošanās, veido sejas kontūras. (Daži gan iekritušus vaigus uzskata par efektu – jaunas Holivudas aktrises ir slavenas ar to, ka izrauj lielos sānu zobus, lai vairāk iekristu vaigi.)

Nodilušu vai priekšlaicīgi zaudētu zobu dēļ, kā arī kaulaudu zuduma dēļ sakrītas augšžokļa un apakšžokļa vertikālās attiecības un “zods sāk tuvoties degunam”. Augšlūpa pazaudē savas formas un sāk veidot taisnu līniju. Apakšlūpa it kā saritinās uz āru un zem tās veidojas ādas kroka. Lūpu kaktiņos veidojas lūpu un ādas rieva, kas ir noliekusies uz leju, tādējādi kompensējot vertikālā augstuma zudumu. To var labot tikai zobu ķirurgs, veicot zudušo kaulaudu atjaunošanu un ievietojot implantus trūkstošajās vietās.

Prasmīgs zobu ķirurgs spēs sasniegt būtiskus estētiskus un funkcionālus uzlabojumus ikvienā situācijā. Implantu ievietošanai un kaulaudu atjaunošanai vecuma ierobežojuma nav. Piesakieties konsultācijai jau tūlīt un noskaidrojiet, kā zobu ķirurgs var palīdzēt tieši jums!

Galerija: zobu ķirurgs atjauno kaulaudus, izmantojot implantus

Surgery Before After1

 

Pirms un pēc – sarkanā līnija skaidri iezīmē atjaunotā kaula apjomu, kas daudz stabilāk var noturēt zobu.

Surgery Before After2 1